Sosyalist İşçi - Devrimci, Antikapitalist Haftalık Gazete


Şiddetin sorumlusu devlet PDF Yazdır e-Posta
Pazar, 02 Kasım 2014 21:00

Meltem Oral

Hükümet 46 kişinin öldüğü Kobanê eylemleri üzerinden Kürtleri hedef gösterme kampanyası başlattı.

AKP çözüm sürecinde bugüne kadarki oyalayıcı tavrını örtmek için ölümlerin faturasını Kürt halkının siyasi temsilcilerine kesmeye çalışıyor. Sıkıyönetim ilan edip askeri sokağa saldığını unutmuş gözüken AKP’liler önce Selahattin Demirtaş’ı hedef gösterdiler. Son olarak Başbakan yardımcısı Yalçın Akdoğan daha da ileri giderek ‘eylemleri tahrik eden Öcalan’ dedi.

Kim kışkırtıyor?

Ortada ateşlenen bir fitil varsa sorumlusu yatıp kalkıp ‘IŞİD’le PKK aynı şeydir’ diyen Erdoğan ve AKP’li milletvekilleridir. Kobanê’deki akrabaları IŞİD tehlikesi altındayken onlarla dayanışmaya çalışan Kürt halkına saldıran kolluk güçleridir.

Eylemleri gaza boğarken ‘yaşasın IŞİD’ diye bağıran polistir. Polisin şiddeti arttırmasını salık veren İçişleri Bakanı’dır. AKP’li vekiller Kobanê eylemlerinde yaşananlara dair büyük laflarla demeçler verip duruken Kürtleri linç eden faşistleri cesaretlendiriyor, sırtını sıvazlıyor. Bingöl’de iki polisin öldüğü saldırıya provokasyon diyen HDP’nin açıklamaları görmezden geliniyor.

HDP’nin Bingöl saldırısının aydınlatılması için meclis araştırma komisyonu kurulması önerisini reddeden de AKP’nin ta kendisi.

AddThis Social Bookmark Button
 

559. sayı - 30 Mart 2016 (pdf)

Buradasınız  : Anasayfa Arşiv 501 - 31 Ekim 2014 Şiddetin sorumlusu devlet