Lice’de bedeni paramparça edilen Ceylan Önkol ile ilgili soruşturmayı yürüten savcı hakkında “Ceylan Önkol insiyatifi” suç duyurusunda bulundu. Suçu küçücük Ceylan’a yıkmak isteyen savcı, İç İşleri Bakanı ve Genelkurmay hakkında suç duyurusunda bulunmak için geçtiğimiz hafta Sultanahmet Adliyesi’ne giden insiyatif, duyurunun ardından adliyenin önünde basın açıklaması yaptı.

Roni Margulies, Eren Keskin, Yıldız Önen, Lale Mansur, İlkay Akkaya, Cengiz Algan, Yasemin Göksu ve destek veren bazı sanatçıların ve aktivistlerin de aralarında bulunduğu grup adına basın açıklamasını Zeynep Tanbay okudu.

Açıklamada, “'Can güvenliğim yok' gerekçesiyle olay yerine gitmeyen; otopsinin bilgisiz kişiler tarafından karakolda yapılmasına izin veren; gitmediği yerden delil getirmeleri için Ceylan'ın ailesine talimat veren; 'Ceylan'ın kanının aktığı yerden yeteri kadar toprak getirmediler' diye, 'etleri asılı kaldığı dallardan koparıp getirmediler' diye aileyi azarlayan; küfür, tehdit ve hakaret eden, günlerce dava dosyasını avukatlardan gizleyen, en önemli delile el koymayan savcı hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz.”  denildi.


Dijital sayı 27 - 11 Mayıs 2021 (pdf)

Dijital sayı 26 - 27 Nisan 2021 (pdf)

Dijital sayı 25 - 6 Nisan 2021 (pdf)

Dijital sayı 24 - 23 Mart 2021 (pdf)

Dijital sayı 23 - 16 Mart 2021 (pdf)

Abone olun

Dostlarımız

Marksist.org

Marksizm 2013

dsip
Su Hakkı Kampanyası