MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’i destekleyen ikinci kişi oldu.

Bahçeli, “Bölücü terörü bırakarak İçişleri Bakanı ile uğraşmak PKK’nın değirmenine su taşımaktan başka bir işe yaramaz. Söz konusu bakanın çıkışları yüreklere su serpmiş ve takdir toplamıştır. Sayın İçişleri Bakanı görevini iyi niyetle yerine getirmiştir” diyerek İdris Naim Şahin’e destek verdi.

Bahçeli, “Sayın İçişleri Bakanı, demokratik açılım zırvasıyla meşgul olan bir önceki İçişleri Bakanı’ndan oldukça daha başarılıdır. Bu başarıyı gölgeleyebilecek bir tartışma zeminine ülkeyi sokmamak lazımdır” dedi.

İdris Naim Şahin’in bazı AKP’liler tarafından bile insani bulunmayan Uludere açıklamalarına Erdoğan ve Bahçeli’den sonra bir destek de BBP’den geldi.

Faşist BBP’nin Bursa il başkanı, İdris Naim Şahin’i desteklediklerini belirtti ve “Bu olaydan sonra hayatını kaybeden vatandaşlarımıza devlet üzerine düşeni gereğinden fazla yerine getirmesine rağmen, bölücülerin ve bölücülerin kalemşörlerinin pervasızca devlete saldırmalarını lanetliyoruz" dedi.

MHP ve BBP’nin İdris Naim Şahin’e verdikleri destek ile Erdoğan’ın bir süredir milliyetçilik kartını oynayarak savaşa tırmandıran politikaları, faşistlerle Erdoğan arasında görünmez bir ittifakın oluştuğunu gösteriyor.

Kürt hareketine karşı “açılım” politikasını terk eden Erdoğan şimdi milliyetçi oylara oynuyor ve savaşı kışkırtıyor...


Dijital sayı 27 - 11 Mayıs 2021 (pdf)

Dijital sayı 26 - 27 Nisan 2021 (pdf)

Dijital sayı 25 - 6 Nisan 2021 (pdf)

Dijital sayı 24 - 23 Mart 2021 (pdf)

Dijital sayı 23 - 16 Mart 2021 (pdf)

Abone olun

Dostlarımız

Marksist.org

Marksizm 2013

dsip
Su Hakkı Kampanyası