DSİP Genel Başkanı Doğan Tarkan
Açılım adı verilerek başlatılan süreç, 19 Ekim’de barış sürecine katkıda bulunmak için Habur’dan giriş yapan barış elçilerinin tutuklanmasıyla sona erdi. Barış elçilerinin tutuklanması, tam bir Ali Cengiz oyunudur. Tam bir ihanettir, kandırmacadır!

Açılımdan geriye elleri kelepçelenen belediye başkanlarının görüntüsü, tutuklu binlerce çocuk, DTP’nin kapatılması, Ahmet Türk ve Aysel Tuğluk’un milletvekilliklerinin düşürülmesi, binlerce Kürt siyasetçinin ve sendikacının tutuklanması, askeri operasyonlar ve en son barış elçilerinin tutuklanması kaldı.

Barış elçilerinin tutuklanması, devletin, savaşa devam kararını teyit etmektedir. Barış elçilerinin tutuklanması çatışmanın, operasyonların, şiddetin tercih edileceğini gösteriyor. Oysa Kürt halkı çok sade bir talebe sahip. Kürt halkı varlığının tanınmasını  istiyor. Kürt halkı barış istiyor.

Barış elçilerinin tutuklanması, açılım süreciyle beklentisi yükseltilen milyonlarca insanda büyük bir hayal kırıklığı yaratan bir adımdır. Şimdi, Kürt halkının barış taleplerine destek vermek için her zamankinden çok daha büyük bir mücadele zamanıdır.

Tutuklanan tüm BDP’liler serbest bırakılmalıdır!

Barış elçileri derhal serbest bırakılmalıdır!

Tutuklu çocuklar derhal serbest bırakılmalıdır.

Kürt halkının varlığının tanındığını gösteren adımlar süratle atılmalıdır.

Muhatap, Kürt halkıdır, Kürt halkının siyasi liderliğidir. Kürt halkının temsilcileri serbest bırakılmalı ve açılımın başlangıç aşamasına geri dönülmeli, Kürt halkının barış talebine destek olunmalıdır.

 


Dijital sayı 27 - 11 Mayıs 2021 (pdf)

Dijital sayı 26 - 27 Nisan 2021 (pdf)

Dijital sayı 25 - 6 Nisan 2021 (pdf)

Dijital sayı 24 - 23 Mart 2021 (pdf)

Dijital sayı 23 - 16 Mart 2021 (pdf)

Abone olun

Dostlarımız

Marksist.org

Marksizm 2013

dsip
Su Hakkı Kampanyası