- Kocaeli Bağımsız Milletvekili Adayı Emrullah Bingül'ün Gölcük seçim bürosu açılışına ülkücü faşistler saldırdı. Büroyu taşlayarak kullanılamaz hâle getirdiler. Olayları "yatıştırmak" üzere bölgeye sevkedilen çevik kuvvet polisleriyse büronun önünde İstiklal Marşı okudu.
- Bursa'da bloğu destekleyen EMEP üyelerine ait bir kıraathanenin camlarına üç hilal ve MHP yazıları yazıldı. Bu kıraathanenin daha önceden de molotof atılarak yakılmak istendiği öğrenildi. Bu saldırıdan sonra, BDP üyesi Mahmut Altay'ın aracı evinin önünde park hâlindeyken kundaklanarak yakıldı.
- İstanbul Beykoz’da Ortaçeşme Mahallesi'nde bulunan 1. Bölge Bağımsız Milletvekili Sebahat Tuncel'e ait seçim bürosu da tahrip edildi. Ertesi gece bir kez daha taşlanan büro, sonraki gece de  molotoflarla yakılmak istendi.

- İstanbul 1. Bölge'de Soğuksu Mahallesi'nde bulunan seçim bürosunun da camları faşistlerin saldırısı sonucu kırıldı, büronun etrafındaki bayraklar söküldü.
- Sarıyer Reşitpaşa Mahallesi'nde bulunan bloğun 2. Bölge seçim irtibat bürosu da faşist saldırıların hedefi oldu.
- Bloğun seçim  aracının önü İstanbul’da Bayrampaşa İlçesi Yıldırım Mahallesi'nde MHP seçim bürosunun önünden geçtiği sırada kesilmek istendi. Seçim aracında bulunan 5 kişi, ırkçı saldırganların aracın önünü kesmesine izin vermemek için olay yerinden ayrılmaya çalıştı. Araç hareket halindeyken, ülkücü faşistler bu kez de aracı taşladı. Atılan taşlar nedeniyle aracın tüm camları kırılırken, içerisinde bulunan bir kişi de kafasından yaralandı.
- Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloğu'nun Yalova Milletvekili Adayı İhsan Çoşkun'un Fevzi Paşa Mahallesi'nde bulunan seçim bürosuna da saldırıldı. Seçim bürosunun camları üzerinde asılı bulunan posterleri yırtan ırkçı saldırganlar, büroya Türk bayrağı asarak kaçtı.
- BDP'nin desteklediği Tekirdağ Bağımsız Milletvekili adayı Kerem Tosun'un Cumhuriyet Meydanı'nda yapacağı mitinge, ırkçı HEPAR üyeleri ve ülkücü faşistlerden oluşan bir grup da katılarak Türk bayrağı açmak istedi. "Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganı atıp İstiklal Marşı'nı söyleyen faşist provokatörler daha sonra dağıldı.
- Kağıthane Çağlayan'da BDP'lilerin yaptığı bir yürüyüş de faşistlerin saldırısının hedefindeydi. Yürüyüşe saldıran faşistler, yere düşen bir BDP'li genci linç etmeye çalıştı.
- Yıldız Teknik Üniversitesi’nde ülkücü faşistler Blokun seçim çalışmalarını yürüten öğrencilere saldırdı. Polis okulu gaz bombardımanına tuttu.

 


Dijital sayı 27 - 11 Mayıs 2021 (pdf)

Dijital sayı 26 - 27 Nisan 2021 (pdf)

Dijital sayı 25 - 6 Nisan 2021 (pdf)

Dijital sayı 24 - 23 Mart 2021 (pdf)

Dijital sayı 23 - 16 Mart 2021 (pdf)

Abone olun

Dostlarımız

Marksist.org

Marksizm 2013

dsip
Su Hakkı Kampanyası